Yazı Boyutu Increase Font Size Reset Font Size Decrease Font Size
Özgeçmiş | Yazdır |

Prof.Dr.Şeref Aktaş, 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Şubat 1995 tarihinde tamamlamıştır.

İhtisası boyunca İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde değişik hastanelerde  çalışmalarda bulunmuştur. İngiltere de Royal London hastanesinde çalışması sırasında dünyadaki protez cerrahisinin en önemli isimlerinde MA Freeman ile birçok primer ve revüzyon protezi ameliyatlarına eşilk etmiştir.

1996-1997 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital da çalışmıştır.

1999 yılında Trakya Üniversitesi’nde Multidisipliner Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği kurulmasına öncülük etmiştir.

Kalça, diz, ayak bileği, omuz, dirsek ve ayak parmak eklemleri protez ameliyatlarını başarı ile gerçekleştiren Prof.Dr.Şeref Aktaş, 2000 yılında Doçent olmuştur.

Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasından Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanında Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır.

Prof.Dr.Aktaş, Ocak 2003 – Mart 2009 tarihleri arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak çalışmıştır.

2009 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi'nde Profesör kadrosuna atanan Dr. Şeref Aktaş, 2009-2011 yıllarında 2 yıl süre ile İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Pofesör kadrosunda çalışmıştır.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Omuz ve Dirsek Cerrahisi Derneği ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi Dernekleri  üyesi olan Prof.Dr.Şeref Aktaş, kurucusu olduğu Ortopedi Doktorum Kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

forum/misc.php?show=ccbmessages

Prof.Dr.Şeref Aktaş, 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Şubat 1995 tarihinde tamamlamıştır. İhtisası boyunca İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde değişik hastanelerde Çocuk Ortopedisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 1996-1997 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital da Çocuk Ortopedisi İhtisas Üstü Eğitimi almıştır. 1998- 2003 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ile Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Merkezi Çocuk Ortopedisi Sorumlu Öğretim Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 1999 yılında Trakya Üniversitesi’nde Multidisipliner Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği kurulmasına öncülük etmiştir. 2000 yılında Doçent olmuştur. Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasından Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanında Çocuk Ortopedisi ve Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi konularında Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. Prof.Dr.Aktaş, Ocak 2003 – Mart 2009 tarihleri arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Çocuk Ortopedisi ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi branşları sorumlu hekimi olarak çalışmıştır. Türk Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği ve European Foot and Ankle Society üyesi olan Prof.Dr. Şeref Aktaş Mart 2009 tarihinden itibaren Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Ayak Sağlığı ve Ayak Cerrahisi Merkezinde de görev yapmaktadır.